פיקה/קין – Dance by Inspiration

דאנס ביי אנספיריישן

הוא הושיט לי יד ואמר לי: "בואי, אל תפחדי, אני אראה לך עולם חדש". פחדתי, אבל הפקדתי את חששותיי במקום בטוח, השאלתי לו את אוזניי, התמסרתי כולי קשב וגיליתי את עולם הנויז. לכן, אתם קוראים על dance by inspiration של פיקה/קין.

 dance by inspiration הוא ה- EP האחרון בסדרה של חמישה שיצאו אחת לחודש השנה. כמו רוב קודמיו, מת בבית המוזיקה, 02 , מחווה לרוזה 1# ומחווה לרוזה 2# הוא הוקלט תוך כדי אלתורים בהופעה חיה.

 פיקה /קין הם צמד ירושלמי שמופיע בעיקר בבירה (ולאחרונה גם בעיר החטאים). פיקה – שכי פירו – מקליט מכונות במפעל בו הוא עובד ומצייר בזמנו החופשי (ראו רישום על גבי העטיפה). קין – ליאור אשכנזי – מקליט מתכות ובטון ומעוות אותן. במקצועו, הוא גרפיקאי דפוס ואחראי על הצד הגראפי  של העטיפה. המוזיקה שלהם נובעת מהתסכול שהם חיים סביבם, היא העניין, הלב והנשמה, אך לא העיסוק המרכזי בחיים. לאחרונה, הצטרף לצמד גם אורי קריסטל שמוסיף בס מעוות במחשב, אך הוא לא היה שותף לחמשת האיפיז שהזכרתי. כיום, הם מופיעים כשלישייה תחת שמות שונים, אולם פיקה/קין עדיין מופיעים לבדם.

 dance by inspiration הוא טראק אחד בן ארבעים דקות לערך של אינדאסטריאל-נויז עם כיוונים אמביאנטים. פעולת המכונות, הצלילים המעוותים, הרעשים הרישרושים, הציקצוקים האלקטרונים, הצלילים האמביאנטים ומעט סימפולים הכוללים דיבור בהופעה מול קהל לקראת סוף האלבום יוצרים אווירה אפלולית אך לא מאיימת. הם מרפדים למאזין קן אוהב ובטוח תוך שימוש בחומרים מנוכרים. המסע ללב האפילה נעשה תוך כדי חזרה והתפתחות של צלילים שונים, הכל חוזר על עצמו אבל תמיד מעט שונה, כמו בחיים, אבל יותר דומה לקסם.

 אושר לא מצאתי בדאנס ביי אינספיריישן, גם לא חיפשתי. אבל מצאתי הרבה רוך ועונג ובעיקר, את היכולת להפיח חיים בדומם – קסם.

 avha

פורסם לראשונה בספטמבר 2006

 *********************************

 חוקי המשחק (בלי נדר):

כל פוסט מן העבר ילווה בהערות מזמן הווה, ככה בשביל הפרספקטיבה והעניין.

 עובדות:

*  זאת הרשימה הראשונה שכתבתי ל"אינדי" והיא נכתבה לרגל סיכום השנה העברית המסורתי של האתר.

*  לצידה כתבתי על אלבום נוסף (בקרוב).

 תובנות:

כשחוזרת וקוראת, אני מבינה, עד כמה הם  לא היו מוכרים מחוץ לירושלים פלוס מספר צדיקים. היום, זה נראה מוזר (לגבי חוג היעד המצומצם ממילא).

מאחורי הקלעים:

את ליאור, שכי ודאנס ביי אינספיריישן פגשתי לראשונה ב"אוגנדה" לרגל הקרנת סרט הופעה של מיניסטרי, שארגן רני זגר (סרט הופעה של מיניסטרי; פעם עוד הייתי נוסעת עד ירושלים בשביל לצפות בסרט ב"אוגנדה", מי היה מאמין). היינו שישה. בתום האירוע, שכי שתל לידי את האיפי. אמרתי שאאזין לו לפני השינה, והוא הזדעק וביקש שזה יקרה בהכרה מלאה. הבטחתי וקיימתי. מאז, אני בפנים. אסירה, ותודה. Dance by Inspiration היה המפתח, ואין דרך חזרה. משום, שמי שמגלה את עולם הנויז, משנה את אופן ההאזנה שלו למוזיקה, ובעצם, לחיים בכלל. עושר ואושר.

 תמי

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s